Dva triumfy Emy Zběhlíkové

Finalistky dvouhry Vávrová a Zběhlíková

Další ročník turnaje dorostenek konaný na kurtech Tenisu Nová Paka ve dnech 20. a 21. srpna 2024 přinesl pořadatelům zklamání v podobě účasti pouhých dvanácti tenistek. Prvnímu dni klání přálo slunečné počasí, které umožnilo odehrát všechny zápasy s výjimkou finále dvouhry. To poskytlo konfrontaci dvou naprosto rozdílných stylů s dramatickým průběhem i konečným výsledkem. Vítězka a nejvýše nasazená Ema Zběhlíková z Tenisového klubu Eden Hradec Králové se prezentovala útočným stylem a snahou rozhodovat výměny aktivní hrou, její soupeřka Lucie Vávrová z LTC Modřany 2005 naopak vsadila na bojovnost a poněkud neobvyklý způsob hry plný vysokých a dlouhých míčů, kterým naprosto znechutila již předchozí vzájemný semifinálový zápas své deblové parťačce Ivě Klůfové a vyprovodila ji potupnými dvěma kanáry. Finále dvouhry nakonec rozhodl až závěrečný super tiebreak a vítězka Zběhlíková v něm svou aktivitu dokázala vyvážit trpělivostí a nakonec zaslouženě vyhrála 10:6. Poháry za třetí místo si odvezly druhá nasazená Iva Klůfová z TJ Solidarita Praha 10 a Eliška Hodková z LTC Mladá Boleslav, jež obě podlehly v semifinále svým spoluhráčkám ze čtyřhry. Tu ovládly v měření dvou nejvýše nasazených párů Zběhlíková s Hodkovou, která tak navázala na dvě výhry své maminky Ivety Stehnové z novopackého turnaje žen z roku 1999, po výhře nad dvojící Klůfová – Lucie Vávrová. Třetí místo obsadily domácí hráčky Ivana Ježková s Monikou Kyselovou a Tereza Kyselová s Anetou Hrazdirovou z TK Turnov. Výsledky – dvouhra semifinále: Zběhlíková – Hodková 6:3, 6:3, L. Vávrová – Klůfová 6:0, 6:0; finále: Zběhlíková – L. Vávrová 6:2, 4:6 a 1:0 (6). Čtyřhra semifinále: Hodková / Zběhlíková – T. Kyselová / Hrazdirová 6:3, 6:0, Klůfová / L. Vávrová – M. Kyselová / I. Ježková 6:0, 6:1; finále: Hodková / Zběhlíková – Klůfová / L. Vávrová 6:4, 7:6 (3).

Příspěvek byl publikován v rubrice Turnaje a jeho autorem je Jan Šmidrkal. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.