Áčko neuspělo v Chrudimi

Sobota 28. dubna 2018 byla úvodním dnem nové sezóny tenisových družstev. První tým dospělých odjížděl v rámci Východočeské divize na dvorce TC Chrudim A ve složité situaci, neboť byl oslaben o obě ženy, a prohrával tudíž již na začátku zápasu 0:3. První bod hostům zajistil čtvrtý hráč Richard Dražný, který deklasoval Petra Procházku po výsledku 6:0 a 6:1. Další bod mohl získat Jiří Bartoš, jenž získal v souboji jedniček první sadu. Za stavu 0:2 ve druhém setu si však natáhl stehenní sval, čehož soupeř Tomáš Bálek využil ke zvratu v zápasu a po výborném výkonu zvítězil 4:6, 6:1 a 6:1. Naději dal novopackým Patrik Matouš, který otočil utkání proti Jaromíru Voborníkovi po prohrané úvodní sadě k výhře 2:6, 6:3 a 6:4. Kaňkou zápasu bylo nevhodné chování domácího hráče. Definitivu celkové výhry dal domácímu družstvu skvěle hrající Josef Kozel proti Jakubovi Krausemu. Jakkoliv vypadal zápas opticky vyrovnaně, výsledek hovoří jasně – 6:2 a 6:0. Za rozhodnutého stavu vzdali hosté jednu čtyřhru, ve druhé pak Krause s Matoušem sice prohráli proti talentovanému Janu Pejchovi a Voborníkovi první set, ale díky zlepšení vyhráli dva následující. Druhý urvali v tiebreaku, rozhodující pak v supertiebreaku – 3:6, 7:6 (3) a 1:0 (5), Celkově tedy TC Chrudim A – Tenis Nová Paka A 6:3. Příští sobotu od 9:00 přivítají novopačtí TO TJ Svitavy A.
Příspěvek byl publikován v rubrice Dospělí, Dospělí A a jeho autorem je Jan Blažek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.