Dort ovládl Michal Bíško

Minulý víkend se na kurtech u Skautského domu konal již 47. ročník tradičního turnaje mužů O novopacký dort, kterého se zúčastnilo celkem 26 hráčů včetně dvou cizinců. Do dvouhry nastoupil 21 hráč a zvítězil nejvýše nasazený Michal Bíško z TK Start Praha – Topolka, který soutěží prošel suverénním způsobem, když ve čtyřech zápasech ztratil dohromady pouze deset her. Samotné finále proti vítězi z roku 2014 Jaroslavu Hanušovi z VŠTJ UK Hradec Králové trvalo necelou hodinu. Na třetím místě se umístili Minulý víkend se na kurtech u Skautského domu konal již 47. ročník tradičního turnaje mužů O novopacký dort, kterého se zúčastnilo celkem 26 hráčů včetně dvou cizinců. Do dvouhry nastoupil 21 hráč a zvítězil nejvýše nasazený Michal Bíško z TK Start Praha – Topolka, který soutěží prošel suverénním způsobem, když ve čtyřech zápasech ztratil dohromady pouze deset her. Samotné finále proti vítězi z roku 2014 Jaroslavu Hanušovi z VŠTJ UK Hradec Králové trvalo necelou hodinu. Na třetím místě se umístili domácí Patrik Matouš a Slovák Lukáš Janoška hájící barvy Tenis-centra DTJ Hradec Králové. Z domácích hráčů se dále dařilo Jiřímu Bartošovi a Janu Šmidrkalovi, kteří se probili mezi posledních osm. Rovněž čtyřhru ovládl nejvýše nasazený pár Bíško – Richard Pavluv (LTC Houštka) po výhře nad turnajovými dvojkami Janoškou a Jakubem Novákem (Tenis-centrum DTJ Hradec Králové). Bronz získaly páry Martin David (TK Konstruktiva) – Daniel Brož (TC Jičín) a domácí Jakub Krause s Patrikem Matoušem. Jakkoliv byli hráči po oba dva dny sužováni velkým horkem, soutěž se vydařila a nejlepší hráči si vedle finančních odměn odvezli tradiční vynikající domácí dorty od paní Peštové a autokosmetiku Sheron od firmy DF Partner. Výsledky – dvouhra semifinále: Bíško – Janoška 6:2 a 6:2, Hanuš – Matouš 6:3, 4:6 a 6:1; finále: Bíško – Hanuš 6:1 a 6:1. Čtyřhra semifinále: Bíško / Pavluv – David / Brož 6:1 a 6:0, Janoška / Novák – Matouš / Krause 6:4 a 6:0; finále: Bíško / Pavluv – Janoška / Novák 6:0 a 7:5.