Novopacká rezerva padla s Náchodem

14. června se utkaly na novopackých kurtech týmy Tenis Nová Paka „B“ a TK Náchod. Domácí, těžce oslabeni absencí 3 nejlepších hráček, Náchodu vzdorovat příliš nemohli a to se odrazilo i na celkovém skóre.

Další zápas za rezervu sehrál Jan Šmidrkal, který v duelu jedniček týmů porazil bez problémů náchodského Müllera 6:4 a 6:1. To byla ovšem na delší dobu jediná jiskřička naděje, protože Martin Erban po tradičně bojovném výkonu podlehl dle očekávání 2x 4:6 hostujícímu Mazáčovi, hráči dlouhou dobu se pohybujícímu v mládežnické krajské špičce. Domácí byli ochuzeni o hráčky číslo 1,2 a 3 týmové soupisky rezervy, takže zaskakovat musely Hana Janatová a Lucie Bilová. Prvně jmenovaná dlouho vzdorovala, ale nakonec na hostující Mackovou neměla (4:6 a 3:6). Lucie Bilová si premiérově ochutnala krajskou soutěž, ale také poznala, že konkurence je dosti tvrdá, z čehož pramenil výsledek 1:6 a 1:6, radovala se hostující Piechová. Na 4:1 z pohledu hostí zvyšoval David Kadavý, který packému Milanovi Stránskému po první sadě v poměru 6:3 povolil již jen jednu hru, skóre 3:6 a 1:6 bylo ale pro domácího hráče dost kruté. Druhý bod domácím a také naději do čtyřher zařídil Pavel Krause, který po fantastické první sadě v té druhé trochu polevil, aby ve třetí zase zabral a ukázal tak, že je stále schopen porážet i o pár dekád mladší hráče.

Po dvouhrách tedy 2:4 a domácí museli vyhrát všechny 3 čtyřhry, aby dosáhli na vítězství. To ale bylo vzhledem k výsledkům ze singlové části prakticky nereálné a to se také potvrdilo hned vzápětí, protože domácí Bilová-Janatová podlehly Mackové s Piechovou po pěkném výkonu 2:6 a 5:7 a bylo rozhodnuto. Korekci skóre na průběžných 3:5 zařídil tandem Šmidrkal-Štěpán Šec, který přehrál po velice sympatické hře bratry Mazáčovy 6:2 a 7:5. Kosmetickou úpravu skóre na 6:3 pro hosty zařídila náchodská dvojice Mazáč-Kadavý, která po parádní bitvě přetlačila domácí Krauseho s Erbanem po výsledku 6:7, 2:6 a 7:6.

Další kolo budou hrát pačtí v Jaroměři, kde se utkají s jedním z nejsilnějších mužstev soutěže.

Zapsal Jan Šmidrkal 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.