Novopacká rezerva těsně podlehla Jaroměři

4. kolo Královéhradecké krajské soutěže 1. třídy dospělých družstev proti sobě svedlo celky LTC Jaroměře „A“ a Tenisu Nová Paka „B“. Souboj sousedů v dolní polovině tabulky přinesl vyrovnanou bitvu.

Novopačtí nastoupili v sestavě Šmidrkal, Erban, Stránský, Hakl, Krausová a Bilová. Souboj jedniček týmů proti sobě svedl domácího Faltejska s packým Šmidrkalem. Jan Šmidrkal se po prvním vyhraném setu 6:3 dokázal oklepat z debaklu v setu druhém (1:6) a třetí set ovládl těsně 6:4. To domácí Rostislav Blažek příliš respektu k Martinu Erbanovi neměl a jasně zvítězil 6:2 a 6:0. Jednička žen Petra Krausová dala okusit své umění domácí Konečné a s přehledem vyhrála 6:4 a 6:0. Lucie Bilová naopak nestačila na Nasvetrovou 1:6 a 3:6. Jan Zima v herně vyrovnaném duelu ovládl většinu dlouhých gamů proti Milanu Stránskému a zvítězil pro packého hráče krutým výsledkem 6:1 a 6:2. Jakub Hakl stejně jako v minulém kole sahal po výhře, jenže Vladimír Šafka odvrátil i mečbol a v tiebreaku třetí sady již dominoval, z čehož vyplynula Jakubova prohra 3:6, 6:4 a 6:7. Před čtyřhrami tedy vedli domácí 4:2 na zápasy.

Čtyřhrová část začala výhrou dua Krausová-Bilová nad Konečnou s Nasvetrovou 6:1 a 6:4. Na průběžných 4:4 vyrovnávali pačtí Šmidrkal s Haklem, kteří přehráli Blažka s Šafkou 6:2 a 6:4. Rozhodnutí tedy padlo až v posledním zápase a dokonce i v posledním setu dne, protože domácí Faltejsek se Zimou udolali Erbana se Stránským 6:3, 2:6 a 6:1.

LTC Jaroměř „A“-Tenis Nová Paka „B“ nakonec 5:4. Příští kolo sehrají novopačtí 13.6. na svém hřišti proti celku z Nového Bydžova.