Novopacká tenisová rezerva si připsala důležité vítězství

Parná sobota 13. 6. přinesla páté kolo Královéhradecké krajské soutěže I. třídy. Tým Tenis Nová Paka „B“ tentokrát hostil souseda v tabulce, LTC Nový Bydžov „B“. Domácí nastoupili v sestavě Šmidrkal, Erban, P. Krause, Hakl, ženskou část tvořily Krausová s Bilovou.

Jan Šmidrkal si v souboji jedniček bez jakýchkoliv problémů poradil s Lukášem Jiroutem 6:0 a 6:2. Martin Erban následně zúročil zkušenosti proti o generaci mladšímu Adamu Krausovi (6:4 a 6:2). Dámské zápasy přinesly ohromné bitvy, které avšak skončily bez bodového příspěvku pro domácí. Petra Krausová v nadstandardně kvalitním zápase podlehla Michaele Doležalové 6:2, 1:6 a 3:6, Lucie Bilová poté nedotáhla proti Simoně Kroisové nadějné vedení 4:0 ve třetím setu do konce a výsledkem byla prohra 3:6, 6:4 a 4:6. Vedení domácím vrátil Pavel Krause, jenž si po útočné hře poradil s Lukášem Macákem 6:4 a 6:2. Výhry se dočkal také Jakub Hakl, který proti Matouši Pražákovi po vyrovnané první sadě v té druhé již zcela dominoval (7:5 a 6:0). Po dvouhrách tedy 4:2 pro domácí.

Dámská čtyřhra se ze studijních důvodů Péti Krausové nehrála, a tak si bod připsali hosté. Vítězný pátý bod pak novopackým zařídilo duo Šmidrkal-Hakl, které proti Krausovi s Pražákem s přehledem zvítězilo (6:2, 6:3). Konečnou podobu výsledku dala druhá čtyřhra, ve které se utkaly dvojice Krause-Erban proti Jiroutovi s Höschem. Domácí zkušení hráči si výhru vzít nenechali a po výsledku 6:4 a 6:4 přidali pojišťující šestý bod.

Tenis Nová Paka „B“- LTC Nový Bydžov „B“ – 6:3. V sobotu 20. června se novopačtí utkají s jasným favoritem soutěže, Tenis-Centrem DTJ Hradec Králové „C“.

Úspěšný víkend završil třetí tým dospělých, který ve Východočeské soutěži 2. třídy A deklasoval jejího nejslabšího účastníka – TK Semily „B“ 9:0. Body získali Petr Holda, Jan Blažek, Hana Janatová, Veronika Luňáková, Jiří Stuchlík, Jaromír Bulko a všechny tři čtyřhrové páry. V následujícím kole bude družstvo zajiždět na dvorce TK Lomnice nad Popelkou. 

Napsal Jan Šmidrkal 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.