Prohra s favoritem po vyrovnaném průběhu

V sobotu 8. června čekalo první družstvo dospělých v 5. kole Královéhradeckého krajského přeboru domácí měření proti favoritovi soutěže Tenisovému klubu Eden. Tým nebyl opět kompletní, tentokrát chyběl Jakub Krause, který se účastnil svatby své sestry Petry. Další nepřízeň osudu postihla Honzu Šmidrkala, jehož žaludeční problémy způsobily probdělou noc před zápasem. V utkání jedniček mezi Jiřím Bartošem a vítězem novopackého dortu z roku 2016 Ladislavem Zeleným potvrdil hostující hráč roli favorita a zvítězil 6:2 a 6:4. To na kurtu číslo dvě soupeřil Jan Šmidrkal nejen s výborným Jakubem Řehákem, ale i s pokračujícími strastmi žaludku. Šmidra si zaslouží absolutorium za bojovnost. Po prohrané úvodní sadě získal druhou a v průběhu té rozhodující vedl postupně 2:1, 4:3 a 5:4, avšak zápas k vítězství nedotáhl. Nevzdal se ani za stavu 5:6, utkání dotáhl do tiebreaku, ale tam již na Řeháka nestačil a celkově podlehl 2:6, 6:3 a 6:7 (3). Domácí děvčata hodlala potvrdit vzestupnou formu. Lenka Jará nedala v soutěži dosud neporažené Adéle Kroisové šanci a zvítězila hladce 6:3 a 6:3. To ženské dvojky Ewa Podulka a Eva Šmejkalová si svůj zápas hodlaly pořádně užít. Zápas byl vyrovnaný první dvě sady. Po první vyhrané sahala hostující hráčka po vítězství za stavu 5:4 v tiebreaku, ale dala dvě dvojchyby v řadě. Domácí hráčka se zachovala férově a na svůj setbol dala rovněž dvojchybu, přesto však získala další dva míče, a tím i druhý set. Třetí sadu již kontrolovala a celkově vyhrála 4:6, 7:6 (6) a 6:2. O dalším průběhu měly napovědět dvouhry mužů č. 3 a 4. Domácí Martin Erban začal proti Štefanu Pacindovi skvěle a rychle vedl 4:1, aby pak do konce setu nezískal již ani jednu hru. Bláznivý průběh s opačným výsledkem pak mělo druhé dějství, kdy naopak vedl Pacinda 3:0 a prohrál 4:6. Ve třetím setu se Erbanovi nepodařilo proměnit několik možností na zisk gamu a podlehl celkově 4:6, 6:4 a 3:6. V poslední dvouhře nestačil Roman Jebavý starší na Viktora Kuču po výsledku 2:6 a 2:6. Třetí bod a udržení naděje na výhru zajistily Jará s Podulkou, které svou soupeřky Kroisovou se Šmejkalovou porazily hladce 6:2 a 6:2. Průběžný stav 3:4 znamenal povinnost domácích vyhrát oba pánské debly. Bartoš se Šmidrkalem začali proti Zelenému s Řehákem výborně a po získání servisu Řeháka vedli 2:0. Po vyrovnání skóre byl průběh dramatický a domácí hráči následně vedli 5:4, avšak od té doby již na kurtu úřadovali hostující hráči a získali vítězný bod po výsledku 7:5 a 6:0. Poslední zápas byl mnohem vyrovnanější, neboť mezi Erbanem s Jebavým a Pacindou s Kučou rozhodovala až třetí sada. I v tomto zápase byli šťastnější hosté, kteří zvítězili 6:1, 4:6 a 6:2. Celkově tedy Tenis Nová Paka A- Tenisový klub Eden 3:6. Příští sobotu čeká domácí zápas pravdy na dvorcích TK Kvasiny A.