Turnaj starších žáků ovládl Svoboda

8. – 9. července plynule navázalo na předchozí turnaj klání starších žáků, na které se do Nové Paky sjelo jedenáct mladých tenistů. Jasným favoritem byl Tomáš Svoboda z TK Sportcentrum Mladá Boleslav, který předpoklady naplnil a na své cestě za výhrou v turnaji neztratil ani set, když mu ve třech zápasech soupeři sebrali pouhých devět her. Jeho finálový soupeř Jakub Malý z TK Smiřice potvrdil svým výsledkem formu, která mu přinesla bronzovou medaili na předcházejícím turnaji mladších žáků. Třetí místa ve dvouhře obsadili Denis Majera z Lokomotivy Trutnov a domácí Šimon Karlovský. Čtyřhra byla zajímavá především tím, že se díky absenci jediného bodového hráče turnaje Svobody nasazení losovali. Vítězi se stala dvojice Ondřej Martinec (Lokomotiva Trutnov) – Aleš Doskočil (Tenis-centrum DTJ Hradec Králové) po finálové výhře nad domácí dvojicí Matěj Kracík – Jan Řehořek, když o výsledku zásadním způsobem rozhodla úvodní sada zakončená zkrácenou hrou. Třetí místa obsadily páry Mikuláš Ježek (TK Lomnice nad Popelkou) – Štěpán Kracík (Tenis Nová Paka) a Karlovský – Malý. Výsledky – dvouhra semifinále: Svoboda – Majera 6:3 a 6:1, Malý – Karlovský 6:0 a 6:0; finále Svoboda – Malý 6:3 a 6:1. Čtyřhra semifinále: Martinec / Doskočil – Ježek / Š. Kracík 6:2 a 6:2, M. Kracík / Řehořek – Malý / Karlovský 7:5 a 6:4; finále: Martinec / Doskočil – M. Kracík / Řehořek 7:6 (4) a 6:4.

Vítěz dvouhry Tomáš Svoboda a finalista Jakub Malý (fotografie od Terezy Janatové)

Fotogalerie z turnaje:

Turnaj starších žáků 2019
01 Vítěz dvouhry Tomáš Svoboda a finalista Jakub Malý
« z 19 »
Příspěvek byl publikován v rubrice Turnaje a jeho autorem je Jan Blažek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.