Šťastná výhra v Ústí nad Orlicí

3. kolo Východočeské divize dospělých zavedlo novopacké družstvo až do Ústí nad Orlicí. Letošní premiéru si odbyla Tereza Budilová, hostující z I. ČLTK Praha, a Štěpán Šec, který byl v divizi úplným nováčkem. Utkání se rozehrálo na třech kurtech, jejichž kvalita odpovídala prvnímu týdnu po zimní přestávce a ne polovině května, nadto přibyl studený nárazový vítr, který dobrému tenisu příliš nesvědčí. První dva muži soupisky, Jakub Krause a Lukáš Jebavý, nezačali svá utkání vůbec dobře. Kuba proti domácímu Martinu Lipenskému prohrál lehce první sadu. Pak však zrychlil a hlavně zpřesnil hru a zápas dotáhl do rozhodujícího setu, ve kterém mu utekl začátek a výsledkem byla prohra 2:6, 6:4 a 1:6. Lukáš se utkáním s Jiřím Hipským doslova protrápil. Soupeř neustále kouskoval hru, ke konci druhého setu ho braly křeče, nicméně v nehezkém mači přinesl domácímu týmu po výsledku 6:3, 6:7 a 6:2 druhý bod. V utkání ženských jedniček nastoupila domácí Šárka Bezdíčková bez respektu k novopacké Petře Hynkové a první sadu ovládla hladce 6:3. V tu chvíli to s hosty nevypadalo vůbec dobře. Naštěstí Péťa zabojovala a utkání otočila ke konečnému stavu 3:6, 6:1 a 6:4, byť měla domácí hráčka za stavu 3:3 a 30:0 ve třetím setu nadějnou šanci na výhru. Na průběžných 2:2 srovnala Tereza Budilová, přestože na ní byla znát dvouletá absence v herní praxi způsobená zraněním ramene. První sada byla nadějně rozehraná do stavu 3:0, od kterého domácí Nikola Ondráčková získala šest her v řadě a první dějství získala ve svůj prospěch. Druhý set byl vyrovnaný, nicméně Budilová se rozehrála, zlepšila pohyb po dvorci a po jeho zisku získala v rozhodující sadě rychlé vedení 5:0. Domácí hráčka sice skóre korigovala, ale další hra znamenala konečnou výhru 3:6, 6:4 a 6:2. Tento výsledek však Ondráčková nechtěla akceptovat a přes ujišťování domácích hráčů o správnosti stavu odmítala odejít z kurtu. Pocit ukřivděnosti, který se dá pro zaujetí do hry pochopit, pokračoval jejím odchodem z areálu. Další bod novopackým přinesl Richard Dražný, který v souboji trojek s přehledem porazil Marka Chlupa 6:2 a 6:3. Naopak nováčkovskou daň zaplatil devatenáctiletý Štěpán Šec, který podlehl o generaci zkušenějšímu Martinu Linhartovi dvakrát 1:6. V ženské čtyřhře zvítězily Hynková s Budilovou jasně nad Bezdíčkovou s Markétou Kulhavou, která nahradila trucující Ondráčkovou, dvakrát 6:2. Vítězný bod novopackým přinesla dvojice Dražný – Jebavý po výhře nad dvojicí Jiří Konývka – Hipský 6:3 a 6:4. Konečnou podobu výsledku dala poslední čtyřhra, ve které Lipenský s Chlupem porazili Krauseho se Šecem 6:3 a 6:2.
Tenis Nová Paka tedy celkově zvítězil 5:4 a v příštím kole se v sobotu 30. května od 9:00 utká v domácím prostředí s favoritem soutěže Tenis-centrem DTJ Hradec Králové B.