Drama se šťastným koncem

V sobotu 30. dubna 2016 nastoupil první tým dospělých k premiérovému utkání nové sezóny Východočeské divize. Prvním soupeřem bylo družstvo VŠTJ UK Hradec Králové, které mělo výhodu domácího prostředí. Novopačtí nastoupili v oslabené sestavě bez Lukáše Jebavého a Patrika Matouše, který byl připraven pouze do čtyřhry. První bod hostům získala podle očekávání jednička žen Petra Nováková, která porazila Evu Šmejkalovou 6:2 a 7:5. I druhá posila Richard Dražný nepřipustila překvapení a v zápase proti domácímu hrajícímu kapitánu Janu Harrerovi zvítězila hladce 6:0 a 6:3. Měření druhých žen mezi Lucií Vaňkovou a Veronikou Buřičovou přineslo první bod domácím. Vaňková získala hladce první set a ve druhé sadě se zdálo, že zápas dotáhne k jasnému vítězství. Za stavu 3:5 a 0:40 se však Verča Buřičová a nevzdala, všechny mečboly postupně odvrátila a najednou byla za stavu 6:5 a 30:30 dva míče od rozhodující třetí sady. Vaňková však set dotáhla do zkrácené hry, kterou přes téměř promarněné průběžné vedení 5:1 dotáhla k vítězství 6:2 a 7:6 (5). Druhý bod získali domácí poté, co Patrik Matouš nenastoupil do dvouhry proti Adamu Pacindovi. Pro celkový výsledek zápasu bylo důležité, jak dopadne tříhodinová bitva mezi veterány a jedničkami týmů Jardou Hanušem a hostujícím Jiřím Bartošem. Lépe začal Jiří, když získal vyrovnanou první sadu 7:5. Poté se však misky vah naklonily na stranu domácího hráče a ten po výsledku 5:7, 6:3 a 6:1 přidal třetí bod domácích. Na 3:3 vyrovnal Jakub Krause, který přes výpadky v obou sadách porazil Ondřeje Slavíka. V prvním setu vedl Kuba 4:1, aby následně Slavík otočil na 5:4 a po druhém zvratu získal set nakonec Krause v poměru 7:5. Ve druhém setu vedl Kuba již 5:1 a přes další zvrat dotáhl zápas k výhře 7:5 a 6:4. Před čtyřhrami smírný stav vylepšily pro hosty Nováková s Buřičovou, které suverénním výkonem deklasovaly Šmejkalovou s Vaňkovou 6:3 a 6:0. Rozhodnutí měla přinést měření obou pánských čtyřher. Dříve skončil duel dvojek mezi Harrerem s Pacindou a Bartošem s Krausem, kdy po výhře 6:2 a 6:4 domácí vyrovnali na průběžných 4:4. Škoda je, že novopačtí nedotáhli průběžné vedení 4:1 a 40:15 k zisku druhé sady. Rozhodující zápas mezi Hanušem se Slavíkem a Dražným s Matoušem byl vyvrcholením celodenního dramatu. Na Matoušovi byla znát únava po předchozím trápení se zuby, čehož domácí využili k rychlému vedení 4:1. Hosté se však nevzdali a srovnali skóre, takže o výsledku úvodní sady rozhodla až vyrovnaná koncovka, ve které byli úspěšnější domácí hráči. Rovněž druhý set byl od začátku do konce vyrovnaný a za stavu 5:4 měl domácí pár při Dražného servisu postupně čtyři mečboly. Ríša však prokázal pevné nervy a hosté vývoj otočili, což stvrdili ve třetím setu. Po výsledku 5:7, 7:5 a 6:2 získali Dražný s Matoušem rozhodující bod, a zajistili tak Nové Pace důležitou výhru 5:4.

Příspěvek byl publikován v rubrice Družstva a jeho autorem je Jan Blažek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.