Jasná výhra v Žamberku

Los 4. kola Východočeské divize smíšených družstev dospělých tenistů určil, že se novopacký první tým vydal ke svému zápasu do Žamberku proti místnímu TOSK. Jakkoliv se může zdát konečné skóre 8-1 pro hosty jasnou záležitostí, průběh utkání tak jednoznačný nebyl. První bod sice rychle získala opora Petra Hynková, která rivalku Terezu Linhartovou vyprovodila z kurtu bez ztráty jediné hry (6:0, 6:0), naopak Lukáš Jebavý se v zápase mužských jedniček s Petrem Opletalem protrápil první sadou k výhře ve zkrácené hře a ve druhé pak soupeři nadělil nepopulárního kanára (7:6, 6:0). Ještě těžší práci měly se svými soupeři týmové dvojky. Jak Patrik Matouš v zápase proti Radku Neugebauerovi (2:6, 6:2, 6:3), tak Veronika Buřičová proti Ivetě Stehlíkové (6:7, 6:3 a 6:3) dokázali zvrátit nepříznivý vývoj a po ztrátě prvního setu další dva bezpečně získali ve svůj prospěch. Jakub Krause měl utkání proti Jaromíru Malému pod kontrolou a uspěl po výsledku 6:3 a 6:3. Bojovným výkonem potěšil ve své letošní premiéře Jiří Bartoš, pro kterého byl zápas s domácím bijcem Pavlem Rojkem testem, zda mu vydrží jeho těžce zkoušená záda. Jirka otočil ztracené utkání ze stavu 3:6 a 2:5 ke konečné výhře 2:6, 7:6 a 6:2. Čtyřhry se za rozhodnutého stavu nehrály, po dohodě získali dva body hosté a čestný bod i domácí. V příštím kole se novopačtí utkají 14. června v Chrudimi s místním TC.

Dospělí C se v okresním derby utkali v rámci Královehradecké soutěže 2. třídy v bělohradské bažantnici s třetím týmem místního TJ. V utkání bodovali Petr Holda, Jakub Hakl a obě pánské čtyřhry – Holda s Bulkem a Hakl se Stuchlíkem. Těsná prohra 4:5 znamená, že družstvo na první výhru stále čeká. Smůlu měli Jaromír Bulko a Lucie Bilová, kteří svým sokům podlehli po boji ve třech sadách. V posledním kole se družstvo utká v Horní Branné s místním Sokolem.

Naši nejmladší se v Královehradecké krajské soutěži poměřili v Broumově s TJ Slovanem. K zápasu družstvo odjelo vlivem zranění oslabeno o dva hráče, a výsledkem tak byla porážka 2:7. Výkonem potěšil David Buřič, který po více než třech hodinách porazil týmovou jedničku soupeře Filipa Ptáčka 7:5, 6:7 a 6:2. Druhý bod získal Štěpán Píro. Povzbuzující skutečností je, že se mladí tenisté postupně zlepšují a kromě získaných zkušeností dosahují i vyrovnanějších výsledků. V příštím kole čeká družstvo domácí klání s lídrem soutěže TC Hořice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.