Rezerva podruhé zvítězila

4. kolo Královéhradecké krajské soutěže 1.A třídy proti sobě svedlo týmy ze spodních pater tabulky, Tenis Nová Paka B a TK Turnov. Podle postavení v tabulce se dal očekávat vyrovnaný zápas, opak byl ale pravdou, a tak se novopačtí tenisté dočkali jasného vítězství.

Domácí tým byl posílen o dvojici debutantů, z Áčka přišel na pomoc Jan Šmidrkal, a premiéru ve dvouhře si za novopacké prožil také bývalý dlouholetý reprezentant Jilemnice Roman Jebavý starší. A tato dvojice se hned postarala o první dva body domácích, když Jan Šmidrkal s přehledem porazil Miloše Nedvěda 6:1 a 6:2 a naprosto shodným výsledkem předvedl své umění turnovskému Ondřeji Mikulovi i Roman Jebavý.

Brzy poté již byl stav 4:0, protože Petra Kracíková nadělila turnovské Ditě Bímové dva kanáry. Zahanbit se nenechala ani druhá hráčka Petra Krausová, když hostující Matějovskou po výsledku 6:0 a 6:1 vyprovodila z kurtu za necelou hodinu. Pátý a vítězný bod přidal Martin Erban, který zkušeným a trpělivým výkonem přehrál Davida Vejra v poměru 6:3 a 6:1. O první bod hostí se tak zasloužil až Martin Knob, který s novopackým Pavlem Krausem sehrál ohromnou bitvu, a po výsledku 7:6, 6:7 a 5:7 se radoval hostující hráč.

Na 6:1 upravovala novopacká děvčata, debl Krausová-Kracíková proti hostujícím Matějovské s Bímovou příliš práce neměl, a tak měla po dalších dvou kanárech domácí děvčata hotovo. Sedmý bod pro domácí přinesl tandem Krause-Šmidrkal, který přetlačil hostující dvojici Knob- Jiří Mikula 7:6 a 6:3. Do druhé čtyřhry domácí nenastoupili, a hosté si tak připsali druhý bod.

Novopacký tým se výhrou 7:2 vyhoupl do klidného středu tabulky a v příštím kole se 14. června utká opět v domácím prostředí s TK Náchod.

Zapsal Jan Šmidrkal 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.