Mezi žáky nejlepší Šulc

Turnaj mladších žáků, který se konal za účasti 22 mladých tenistů, skončil vítězstvím Dominika Šulce ze Slavoje Žiželice. Finálová bitva s Petrem Julišem (TC Chrudim) přinesla dramatickou podívanou s dvěma zvraty ve vývoji a vyvrcholením v podobě závěrečného supertiebreaku. Třetí místa ve dvouhře získali Adam Klejch (TJ Lázně Bělohrad) a Martin Machala (TK Milo Olomouc). Z domácích reprezentantů si nejlépe vedl David Buřič, který se probojoval do čtvrtfinále. Soutěž čtyřher se stala kořiští bělohradského páru Adam Klejch – Martin Voňka, který získal závěrečný supertiebreak po výhře nad nejvýše nasazenými Julišem a Lukášem Hradeckým (LTK Liberec). Třetí místa obsadily páry Šulc – Libor Kverek (SK Tenis Rohatsko) a Lukáš Komínek (Tenis Klánovice) – Kristián Vystavěl (SK Hamr). Nejlepší tenisté si domů odvezli poháry a diplomy. Výsledky – dvouhra semifinále: Šulc – Klejch 6:0, 6:1; Juliš – Machala 6:2, 6:1; finále: Šulc – Juliš 6:1, 0:6, 10:3. Čtyřhra semifinále: Juliš/Hradecký-Šulc/Kverek 7:5, 3:6, 10:4; Klejch/Voňka-Komínek/Vystavěl 6:4, 6:4; finále: Klejch/Voňka-Juliš/Hradecký 5:7, 6:2, 10:5. Fotogalerii z turnaje naleznete zde.