Mezi mladšími žáky nejlepší Douda

První prázdninové dny, 1. – 2. července 2015, přivábily na tenisové kurty u Skautského domu 17 mladších žáků z nejrůznějších koutů republiky, mj. z Jablonce nad Nisou, Prahy a Hradce Králové.

Ve dvouhře byli nasazeni čtyři hráči – David Buřič (Tenis Nová Paka), Marek Šolc (TC Hořice), Tomáš Michálek (TK VČE Hradec Králové) a Štěpán Píro (Tenis Nová Paka), nicméně z výše zmíněných hráčů se podařilo projít přes první kolo pouze Buřičovi, a první kolo tak může být po právu prohlášeno pohřebištěm favoritů. Los byl mnohdy nemilosrdný, a tak proti sobě hned v úvodním dějství postavil např. bratry Michálkovy (TK VČE Hradec Králové). O tom, že si bratři nic nedarovali, svědčí první set, který trval neuvěřitelných 90 minut a nabídl spoustu napínavých momentů. Druhý set již byl jasně v režii Lukáše a celý zápas pak skončil 7:5 a 6:1. Znatelný byl od loňského ročníku rovněž pokrok dvou domácích hráčů Jakuba Vondráka a Petra Fojta. Následné čtvrtfinále znamenalo vyřazení i posledního nasazeného hráče Davida Buřiče, který podlehl Pavlu Doudovi (Severočeská tenisová o. s.). Také pro zbylé dva domácí zástupce bylo čtvrtfinále konečnou. Vondrák podlehl Lukáši Michálkovi a Fojt Janu Všetečkovi (Tenis club Dvůr Králové). Semifinálovou trojici doplnil ještě Eduard Sklenár (TJ Radlice). Semifinále nenabídlo žádné dramatické momenty, Lukáš Michálek porazil Jana Všetečku 6:0 a 6:1 a Eduard Sklenár musel pro zranění ruky z rozehraného zápasu proti Doudovi odstoupit za stavu 1:6 a 0:2. Finále lépe zvládl i přes svůj nízký věk 10 let lépe Pavel Douda. Jediný kritický moment pro tohoto hráče nastal ve druhé sadě, kdy se Lukáš Michálek dostal do vedení 4:1, avšak Douda se nenechal rozhodit, celou sadu otočil, a radoval se tak ze zaslouženého vítězství 6:3 a 6:4. Tento mladý tenista na své cestě turnajem neztratil ani jeden set a přes svůj nízký věk prokázal svůj talent a herní vyspělost.

Do soutěže čtyřher se přihlásilo celkem osm párů a do rozhodujícího klání se dostali domácí Jakub Vondrák a David Buřič, kteří na své cestě do finále porazili další domácí pár Petr Fojt a Štěpán Mühl a následně v semifinále po napínavém souboji vyřadili dvojici Le Polotec (TC Jičín) – Janouch (LTC Nový Bydžov) v poměru 6:1, 2:6 a 10:3. Jejich soupeři se stali bratři Lukáš a Tomáš Michálkovi. Jako rozhodující se nakonec ukázaly první tři hry úvodního setu, kdy domácí hráči nevyužili ani jednu z šancí na zisk hry. To je zlomilo a soupeřům dodalo potřebné sebevědomí k vítězství v zápasu. Bratři Michálkové se tak stali vítězi soutěže ve čtyřhře.

Celý turnaj se nesl v duchu fair play. Ani jednou nemuselo být sáhnuto k žádné sankci z penalty systému, ani v té nejnižší formě v podobě napomenutí. Proto je třeba všem přítomným, jak hráčům, rodičům, trenérům i fanouškům, poděkovat za bezproblémový průběh turnaje a za skvělou atmosféru.