Výhra ve Vrchlabí znamená záchranu

Minulá sobota připravila novopackému tenisovému béčku dospělých těžkou zkoušku. K jistotě záchrany v Královéhradecké oblastní soutěži I. třídy bylo potřeba porazit ve Vrchlabí místní první tým. Sestava prošla několika turbulencemi, když postupně vypadli Martin Erban a Roman Jebavý st. pro zranění a Jakub Hakl z pracovních důvodů. Do družstva se naopak vrátili Jan Šmidrkal a Štěpán Šec, kteří před tím pomáhali áčku.

V prvním zápasu se utkali dva z nejlepších hráčů v soutěži, domácí Lukáš Hayek a novopacký Jan Šmidrkal. Utkání se po celou dobu vyvíjelo jasně pro Hayeka, který si připsal výhru dvakrát 6:3. Za hosty rychle vyrovnala výborně hrající Petra Krausová, která nedala šanci Evě Najdekrové po výsledku 6:3 a 6:1. Další zápasy nabídly dramatický vývoj. Utkání mužských dvojek přineslo třísetovou bitvu mezi Michalem Safínem a Milanem Stránským. Oba hráči si rozdělili první dvě sady shodně 6:3. V rozhodujícím dějství vedl Stránský již 5:2. Domácí hráč se však vzchopil a otočil na 6:5. Ano jeho soupeř se nehodlal vzdát lehce, a o vítězi tak musela rozhodnout až zkrácená hra. V ní se oba přetahovali o výsledek, nikdo průběžně neodskočil na více než jednobodové vedení. Za stavu 5:5 dal Safín dvojchybu a vypadalo to na mečbol pro hostujícího hráče. Protivník však výrok reklamoval a po delší diskusi bylo nakonec rozhodnuto o opakování míče. Štěstí nakonec ukázalo svou tvář Safínovi, který získal následující dva míče a slavil celkovou výhru 6:3, 3:6 a 7:6 (5). V dalším zápase mezi Evženem Malkrabem a Štěpánem Šecem hosté doufali v bod. Po úvodní sadě, kterou Štěpán získal 6:4, se ukázalo, jak důležitou roli hraje v bílém sportu psychika. Domácí tenista začal hrát na údržbu a velké množství chyb soupeře mu přineslo zisk druhého setu v poměru 6:1. Poté se však mladý novopacký tenista zkonsolidoval a po téměř bezchybném výkonu nadělil rivalovi nepopulárního kanára – 6:0. Druhá novopacká žena, Kristýna Voráčková, přistoupila od začátku na hru Mileny Pavlové. Obě hráčky hrály na jistotu a výsledkem byla taktická bitva se šťastným koncem pro Kristýnu – 7:5 a 6:4. Vzhledem k tomu, že se domácí hráčky rozhodly nenastoupit do čtyřhry, mohlo utkání mezi Milanem Maškem a Pavlem Krause přinést definitivu. Pavel hrál útočně a po bojovném výkonu získal potřebný pátý bod po výsledku 7:6 a 6:4. Mužské čtyřhry se nehrály, a tak domácí tým zkorigoval konečný výsledek.

Spartak Vrchlabí „A“ – Tenis Nová Paka „B“ 4:5.V posledním utkání sezóny podlehl Tenis Nová Paka „C“ – Sokolu Horní Branná „B“ / TK Studenec 2:7. Utkání již nemohlo nic změnit na celkovém umístění obou družstev, a tak bylo po dohodě kapitánů dohráno administrativně v okamžiku, kdy novopacké kurty postihla průtrž mračen. Body domácích získali po dobrém výkonu Jiří Stuchlík a Milan Stránský s Petrem Holdou, kteří v rozehraném utkání vedli nad svými soupeři 4:0 v první sadě. Nedohrány zůstaly zápasy ženských jedniček, ženské čtyřhry a druhého mužského deblu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.