Novopacká rezerva si pojistila záchranu

„B“ tým novopackého tenisového klubu se vydal na zápas do Náchoda, kde bylo potřeba bodovat k jistotě setrvání v soutěži. Utkání zpožděné kvůli mírnému dešti rozehráli jako muži číslo jedna a dva Honza Šmidrkal a Martin Erban. Honza po nemastném výkonu sice ještě ve druhém setu zabojoval, když obrátil skóre z 1:4 a 15:40 na 5:4, na výhru to ovšem po zásluze nestačilo, skóre 2:6 a 6:7 přineslo první bod domácím. Martin Erban si vypil kalich hořkosti až do dna, jelikož ve třetím setu neproměnil mečbol a po vyhrané první sadě ty dvě následující prohrál až v tie-breaku (6:3, 6:7, 6:7). Na 3:0 pro domácí zvýšila Tereza Macková, která přehrála rovněž ve třech setech Kristýnu Voráčkovou 2:6, 6:2 a 6:1. Naopak novopacká dvojka Petra Krausová opět ukázala bojovnost a šikovnou ruku a zvítězila v poměru 7:6, 3:6 a 6:4 proti Barboře Machové. Další bod pro hosty přinesl packý muž číslo tři, Milan Stránský, který naprosto s přehledem rozdrtil Martina Koláře 6:1 a 6:0. Vyrovnání poté zařídil hostující žolík Ondřej Janata, jenž Ladislavu Průšovi nedal šanci a radoval se z vítězství 6:3 a 6:2. Čtyřhry už se poté staly kořistí pouze novopackých, když nejprve dvojice Janata – Šmidrkal porazila domácí Průšu se Sychrovským 6:3 a 6:3, zkušené duo Stránský – Erban již utkání rozhodlo, když vydřelo výhru 6:4 a 7:5 nad domácími mladíky Müllerem a Kolářem. Pouze kosmeticky tak už jenom zvýšila na konečných 6:3 děvčata Krausová s Voráčkovou, která po pěkném výkonu přetlačila tandem Machová – Macková 6:4 a 7:5. Záchrana je již nyní definitivní a béčko pojede poslední červnovou sobotu na odložené mistrovské utkání do Jaroměře bez sestupových starostí.