Turnaj mladších žáků ovládl Šoltys

První prázdninový víkend (6. – 7. 7. 2013) byla Nová Paka dějištěm nejen mistrovství Evropy v autokrosu, ale také turnaje mladších žáků v tenise. Na novopacké kurty zavítalo v doprovodu svých rodičů, příbuzných a trenérů celkem 16 hráčů z nejrůznějších koutů republiky (mimo jiné z Olomouce, Berouna, Kladna).

Nasazeni byli 4 hráči – Lukáš Hradecký (TK Semily), Radek Šoltys (TC Jičín), Jan Lojka (LTC Beroun) a Martin Voňka (TJ Lázně Bělohrad), kteří potvrdili svoji kvalitu, neboť z této čtveřice se dostali hned 3 hráči do semifinále turnaje. Jako jediný nenasazený se prokousal mezi 4 nejlepší na úkor nasazené trojky (Honzy Lojky) šikovný levoruký borec Tomáš Křelina (Spartak Vrchlabí). Tento hráč v semifinále potrápil i nasazenou jedničku – Lukáše Hradeckého, kterému nakonec po téměř dvouhodinové bitvě podlehl až ve 3 setech. Druhé semifinále mělo jednoznačnější průběh. Radek Šoltys v neděli ráno jistě vstal z postele pravou nohou, protože co zahrál, tak to mu tam padlo. Po téměř bezchybném výkonu nadělil Martinu Voňkovi, který do té doby podával solidní výkony (na cestě do semifinále vyřadil i domácího hráče Davida Buřiče), nepopulární 2 kanáry. Vysoko nastavenou herní laťku si udržel i do finálového zápasu. Tento souboj přinesl skvělé tenisové momenty, které zvedaly přítomné ze židlí. Utkání mělo spád. V prvním setu se zdálo, že Hradecký si dojde pro jasné vítězství, vedl již 5:2, ale ani to nestačilo na kvalitní hru Šoltyse. Ten tento nepříznivý stav dokázal otočit a vyhrál první sadu 7:5. Stejně napínavá byla i druhá sada. Do posledního míčku nebylo jasné, kdo zvítězí. Nakonec se to povedlo ve stejném poměru jako v první sadě Šoltysovi, který tak vyhrál celý turnaj. Radek potvrdil, že slavné tenisové jméno nosí právem a navázal na úspěchy, které jeho otec v minulosti získal nejen v Nové Pace.

Čtyřhru ovládl pár Hradecký – Šoltys, který na cestě za titulem ztratil pouhé 4 hry a po celou dobu nenechal nikoho na pochybách, proč byl nasazen nejvýše. V semifinále hráči vyřadili dvojici Kuchar – Křelina (LTC Pardubice a Spartak Vrchlabí) a ve finále si poradili s dvojicí Lojka – Tauber (LTC Beroun a SK Tenis Kladno), která v semifinále porazila pár Machala – Komínek (TO TJ Milo Olomouc a Tenis club Úvaly). Podrobnější výsledky najdete na stránkách Českého tenisového svazu http://cztenis.cz/turnaj/716059/sezona/L13/vysledky

Celý turnaj se nesl v duchu fair play. Potvrzuje to i statistika, která nám odkrývá, že nemuselo být sáhnuto k žádné sankci z penalty systému (dokonce nebylo uděleno ani žádné napomenutí). Proto musím všem přítomným (jak hráčům, tak i fanouškům) poděkovat za bezproblémový průběh turnaje a za skvělou atmosféru. Fotky z turnaje najdete ve fotogalerii: https://tenisnovapaka.cz/index.php/foto/category/36-mlzaci2013

Autor: Jakub Krause

 

Vítěz a finalista - Šoltys a Hradecký

 Foto: Jiří Stuchlík

Příspěvek byl publikován v rubrice Družstva a jeho autorem je Jan Blažek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.