První výhry rezervy dospělých a staršího žactva

V sobotu 20. května 2017 bylo na novopackých kurtech napilno. Od rána začalo svůj zápas Královéhradecké krajské soutěže I. třídy A proti okresnímu rivalovi TJ Lázně Bělohrad B béčko dospělých, v pravé poledne navazovalo utkání staršího žactva. Dospělí předpokládali, že proti silné sestavě bělohradských nemohou počítat s bodovým příspěvkem žen, a tak bylo nezbytné získat maximum možných bodů v mužských zápasech. Družstvo bylo posíleno o hráče prvního týmu Jakuba Krause a Jana Šmidrkala. Ti naplnili své předpoklady a rychle zajistili dva body z dvouher. Kuba proti Liboru Kindlovi (6:2 a 6:3), Honza proti bývalému členovi úspěšného novopackého divizního týmu z přelomu tisíciletí Jaroslavu Krejcarovi (6:0 a 6:2). Naopak hostující sestry Jaroslava Záveská a Vladimíra Machková byly nad síly domácích žen. Petra Krausová podlehla Záveské 2:6 a 5:7, Hana Janatová Machkové 1:6 a 1:6. Čtyřhra žen pak skončila dalším bodem pro bělohradské po výsledku 2:6 a 4:6. Zbylé mužské dvouhry přinesly měření domácích veteránů s o generaci mladšími hosty. Zatímco domácí hrající kapitán Martin Erban zápas proti Tomáši Lejdarovi zvládl hladce 6:1 a 6:1, Roman Jebavý st. svedl s Adamem Klejchem vyrovnanou bitvu. S nepříjemným větrem si lépe poradil hostující hráč, který tak mohl oslavit cennou výhru 6:4, 3:6 a 6:3. Před pánskými debly tak bylo jasné, že novopačtí museli získat oba body k celkovému triumfu. Dříve začal zápas prvních párů, ve kterém nastoupili Erbanem s Jakubem Krause proti Kindlovi s Krejcarem. První sada byla v režii hostů, kteří ji hladce zvládli výsledkem 6:2. Domácí pár však kritickou chvíli zvládl a po drobných změnách v taktice a zlepšeném výkonu vývoj zápasu otočil k výhře 2:6, 6:2 a 6:4. Jako velice důležitým pro výsledek rozhodujícího setu lze označit obě hry při podání Martina Erbana, které byli jedinými vítěznými hrami při servisu tohoto hráče v celém zápasu. Takřka souběžně ukončili na vedlejším kurtu své utkání Roman Jebavý st. se Šmidrkalem, kteří měli vývoj měření proti dvojici mladíků Lejdarovi s Klejchem celou dobu pod kontrolou a výhrou 6:4 a 6:0 zajistili domácím vítězný pátý bod. Celkově tedy Tenis Nová Paka B – TJ Lázně Bělohrad B 5:4. V příštím kole čeká družstvo výjezd na dvorce dosavadního lídra soutěže TC Dvůr Králové B.

Starší žactvo na první výhru v Královéhradecké krajské soutěži I. třídy A dosud čekalo. Další příležitostí bylo domácí klání proti Tenisovému klubu SPORT, o. s. Hosté přijeli oslabeni o obě děvčata, a tak domácí potřebovali k celkové výhře ještě dva body. Hned první zajistila domácí jednička Tomáš Křelina, který své spolehlivé výkony v sezóně potvrdil výhrou 6:0 a 6:0 nad Šimonem Vackem. Naopak se nedařilo Štěpánu Mühlovi proti Filipu Hejzlarovi (4:6 a 4:6) a Šimonu Karlovskému proti Štěpánu Hlouškovi (0:6 a 0:6). Vítězný bod novopackým zajistil po výborném výkonu Adam Bajer, který porazil Matěje Laštovice 6:3 a 6:4. Ve čtyřhrách pak daly konečnou podobu celkovému výsledku zápasy Křeliny s Mühlem proti Vackovi s Hlouškem (6:1 a 6:4) a Bajera s Karlovským proti Hejzlarovi s Laštovicem (6:3, 3:6 a 9:11). Škoda je druhého zápasu, když Adam se Šimonem nevyužili v rozhodujícím supertiebreaku za stavu 9:7 dva mečboly. Tenis Nová Paka – Tenisový klubu SPORT, o. s. 6:3. V příštím kole mají novopačtí volno.

V posledním sobotním utkání podlehlo družstvo bejbytenistů Lokomotivě Trutnov A 1:5, když čestný úspěch zajistil Michal Krotký. V příštím kole se nejmladší tenisté utkají v domácím prostředí s TK Lomnice nad Popelkou. 

V neděli měl novopacký Tenis ve hře jediného zástupce, když v rámci Královéhradecké krajské soutěže A zavítalo družstvo mladšího žactva na dvorce LTC Nový Bydžov. Utkání bylo v režii domácích, když po výsledku 2:7 zajistili body novopackým Lucie Ježková a Matěj Kracík. V dalším dějství se družstvo v domácím prostředí utká s Clasic Tenis Clubem, o. s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.