Výhra nad Svitavami znamená krok k záchraně

V sobotu 27. května 2017 přijelo v rámci 4. kola Východočeské divize tenistů do Nové Paky družstvo TO TJ Svitavy, které se před zápasem pyšnilo bilancí tří výher a předpokládalo, že si připíše další. Leč realita byla zcela jiná. První bod a první letošní výhru ve dvouhře si připsala Veronika Buřičová, která v souboji ženských jedniček porazila Šárku Bezdíčkovou hladce 6:4 a 6:0. To v duelu mezi mužskými jedničkami se radoval hostující hrající kapitán Martin Lipenský, který porazil Patrika Matouše i ve čtvrtém vzájemném zápasu, tentokrát výsledkem 6:1 a 6:1. V tu chvíli asi nikdo netušil, že se jedná o poslední bod ze dvouher pro hosty. Další bod pro domácí přidal Lukáš Jebavý, který byl proti Jiřímu Hipskému trpělivější a zvítězil 6:4 a 6:2. Martina Husárová naplnila roli favoritky proti Nikole Ondráčkové, byť se svým výkonem příliš spokojená nebyla. Ondráčková po hladce prohrané úvodní sadě zlepšila hru, skvěle se pohybovala a za stavů 5:4 a 6:5 byla blízko zisku druhého setu. Husárová dotáhla dějství do zkrácené hry a za stavu 6:4 v tiebreaku měla dva mečboly, které však promarnila, a o výsledku tak musela rozhodnout až třetí sada. V ní měla pevnější nervy domácí hráčka, jež zvítězila 6:1, 6:7 a 6:4. Nejlepší letošní výkon pak podal Jakub Krause, kterého čekal věčný generační souputník Marek Chlup. Kuba, jakoby podlehl tlaku dosavadní vzájemné bilance, kdy soupeře nikdy neporazil, prohrál hladce první set 1:6. Pak však zvýšil agresivitu, nutil rivala k chybám a výsledkem byl zvrat ve vývoji utkání, které skončilo zaslouženou výhrou domácího borce 1:6, 6:3 a 6:3. Poslední dvouhra mezi Janem Šmidrkalem a Jiřím Konývkou byla svým vývojem velice zajímavá. V prvním setu si oba hráči drželi své servisy a zkrácenou hru získal Šmidrkal. Ten vedl i 2:0 ve druhém setu, avšak Konývka se nevzdal a po obratu zaslouženě vyrovnal. I ve třetím setu získal domácí hráč začátek, když vedl 3:0 a 30:0. Pak došlo k dalšímu zvratu ve vývoji a Konývka měl za stavu 5:3 a 40:15 dva mečboly. „Šmidra“ však ukázal, jaký je bojovník, dotáhl set do rozhodujícího tiebreaku, ve kterém měl pevnější ruku a po výhře 7:6, 3:6 a 7:6 mohl společně s celým družstvem slavit celkovou výhru v mistrovském utkání. Závěrečné čtyřhry se tak hrály již jen z povinnosti. Buřičová s Husárovou pravděpodobně podlehly nejen faktu, že vyhrát nemusejí, ale i dobře hrajícím soupeřkám Bezdíčkové s Ondráčkovou 3:6 a 2:6. V zápase mužských prvních párů ovládli Matouš s Jebavým proti Lipenskému s Chlupem dvě zkrácené hry a po výhře 7:6 a 7:6 připsali novopackým šestý bod. Naopak Krause se Šmidrkalem na své soky Konývku s Hipským po výsledku 1:6, 6:3 a 2:6 nestačili. Celkově tedy Tenis Nová Paka A – TO TJ Svitavy 6:3. V dalším kole čeká novopacké výjezd na kurty dosud neporaženého Slovanu Moravská Třebová A.