Výhra po nevídaném obratu

Sobota 29. dubna 2017 byla úvodním hracím dnem nového ročníku Východočeské divize tenistů. Přes nepřízeň počasí předcházejících dní se podařilo připravit tři kurty, když dvorec číslo tři byl válcován ještě ráno před začátkem zápasu. Na kurty u Skautského domu přijel premiérově soupeř z Nového Města nad Metují, který soutěž převzal od okresního rivala TC Hořice. Utkání začalo soubojem týmových jedniček mužů a žen a mužských dvojek. Všechny tři zápasy proběhly v režii hostů. Jiří Bartoš podlehl Marku Dopitovi 3:6 a 2:6, Veronika Buřičová Andree Havlínové 0:6 a 1:6 a víc se čekalo od Patrika Matouše, který nestačil na Petra Smutného po výsledku 4:6 a 3:6. První bod tak domácím zajistila až nová akvizice novopackého klubu Martina Husárová, která deklasovala Vlastu Horákovou výsledkem 6:1 a 6:0. Do průběžného vedení 4:1 poslal hosty Lukáš Melichárek po výhře 6:3 a 7:6 nad Jakubem Krause. Zejména druhý set byl vyrovnaný, když Kuba otočil z 1:4 na 5:4 a vypracoval si dokonce setbol, který však neproměnil.  Následně za stavu 5:6 naopak odvrátil dva mečboly soupeře, a dotáhl tak sadu až do zkrácené hry, kde však již neuhrál ani bod. V souboji mužský trojek mezi Lukášem Jebavým a Ondřejem Mazáčem mezitím získal hostující hráč první sadu výsledkem 6:2, a situace se tedy pro domácí tým stala kritickou. Lukáš však nesložil zbraně, vývoj zápasu otočil a zvítězil 2:6, 6:2 a 6:3. Rozhodujícím ve vývoji byla pravděpodobně první hra třetí sady, která se hrála více než pět minut, a oba hráči měli celou řadu možností získat hru pro sebe, což se nakonec podařilo Lukášovi. Před čtyřhrami čekal domácí tým nelehký úkol vyhrát všechny tři zápasy. První bod získala děvčata, když Buřičová s Husárovou porazily Havlínovou s Horákovou jistě 6:3 a 6:3. Pánské debly byly vyrovnané na obou dvorcích. V souboji jedniček získali Jebavý s Krausem proti páru Dopita – Melichárek dramatickou první sadu 7:5. Ve druhém setu měli navrch hosté, kteří vedli již 4:1. Lukáš s Kubou se však nevzdali, vývoj obrátili a za stavu 5:4 šel Kuba podávat na výhru v zápase. Hra, která se nakonec ukázala jako rozhodující, byla nesmírně napínavá. Obě dvojice měly opakovaně šance game získat, nakonec však byli šťastnější domácí, kteří proměnili pátý mečbol a zvítězili 7:5 a 6:4. Domácí radost dovršili Bartoš s Matoušem, kteří porazili Smutného s Mazáčem 6:4 a 7:5, když si v průběhu celého zápasu udržovali vedení. Konečný výsledek Tenis Nová Paka A – TC Nové Město nad Metují A 5:4. V příštím kole čeká novopacké tenisty měření proti TC Chrudim A na dvorcích soupeře.