Výhra proti Dvoru Králové

9. května se na novopackých kurtech ve 2.kole Východočeské divize utkaly týmy Tenis Nová Paka „A“ a Tennis club Dvůr Králové „A“. Domácí nastoupili v sestavě J. Krause, L. Jebavý, Šmidrkal, Dražný, ženskou část tvořily Hynková a Buřičová.

V duelu jedniček obou týmů nastoupil Jakub Krause proti Janu Blažkovi. Po více než dvouhodinové bitvě se z výhry radoval domácí hráč, jenž otočil nepříznivě se vyvíjející utkání ve svůj prospěch (3:6, 6:3 a 6:4). V duelu mužských dvojek porazil Lukáš Jebavý královédvorského Michala Vágnera dvakrát 6:4. Petra Hynková poté nedala šanci hostující Lauře Benešové a zvítězila 6:3 a 6:2, a zvýšila tak na 3:0 pro novopacké. Následně přišla přeci jen korekce ve skóre, protože Veronika Buřičová podlehla 4:6 a  2:6 kvalitně hrající Tereze Baumové. Nadějně rozehraný zápas nedokázal za stavu 6:3 a 5:2 dotáhnout do konce Jan Šmidrkal, který se nakonec musel před Tomášem Davídkem sklonit po prohře 6:3, 5:7 a 1:6. Dvoubodové vedení před čtyřhrami vrátil domácím Richard Dražný, který dalším parádním představením smetl z kurtu Matouše Vágnera 6:0 a 6:1.

Před čtyřhrami byl stav 4:2 pro domácí, kteří tudíž potřebovali k celkovém vítězství přidat již jen jediný bod ze čtyřhry. To se povedlo hned ženskému deblu Hynková-Buřičová, když děvčata v divokém zápase plném zvratů udolala Benešovou s Baumovou 6:0, 1:6 a 7:5. Ve třetím setu se povedlo porazit soupeře také dvojici Jebavý-Krause, kteří porazili Vágnera s Truhlářem až v rozhodujícím supertiebreaku (0:6, 6:2 a 10:8). Konečnou podobu výsledku dala dvojice Dražný-Šmidrkal, která bez problémů porazila Blažka s Matoušem Vágnerem 6:1 a 6:4.

Skóre se zastavilo na konečných 7:2 pro Tenis Nová Paka. Za dva týdny jedou novopačtí na půdu TK Ústí nad Orlicí.

Zapsal Jan Šmidrkal. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.