Áčko si smlsnulo i na hradeckých Vysokých školách

Netradičně ve středu, hned po čtyřech dnech po náročném zápase v Hořicích, sehrálo novopacké Áčko další zápas. Tentokrát v parném počasí přijel tým VŠTJ UK Hradec Králové. Lukáš Jebavý po prohraném prvním setu s Jakubem Harrerem zavelel k obratu, další set ovládl, avšak hradecký hráč v posledním setu prakticky nechyboval a Lukáše v poměru 6:3, 3:6 a 6:2 nakonec porazil. Další ohromnou bitvu sehrál Patrik Matouš, který s Janem Harrerem prohrával již 3:5 ve třetím setu a navrch měl soupeř vedení 40:15. Patrik však perfektními údery mečboly odvrátil, sám již svůj druhý proměnil a výsledkem bylo cenné vítězství 6:4, 4:6 a 7:5. Veronika Buřičová po smolném prvním setu, který prohrála v tiebreaku, začala hrát svou hru a ve druhé sadě soupeřce povolila jediný game. Poslední set se ovšem začal vyvíjet tragicky, 0:3 nevěstilo nic dobrého. Verča ovšem prokázala železné nervy a utkání dokonale otočila (6:7, 6:1 a 6:4). Sílu Terezy Budilové na vlastní kůži pocítila Dagmar Fialová, která se sice dostala do vedení 3:1, ovšem 11 gemů v řadě od Terezy s výsledkem zahýbalo, 6:3 a 6:0 potvrdilo sílu packé posily. Na zápasy tedy 3:1. V dalším zápase Jakub Krause po dobrém výkonu přehrál Štefana Pacindu, který po prvním setu řádně potrestal raketu, a Jakub se radoval z výhry 6:4 a 6:1. Šílenou bitvu sehrál Honza Šmidrkal s Bohušem Noskem. Honza se v prvním setu porazil sám, to samé ale platilo o setu druhém, ovšem z opačné strany. Po více než 3 hodinách hry ve velikém vedru podlehl Honza po statečném výkonu 4:6, 6:3 a 3:6. Čtyřhry se staly jasnou kořistí pro domácí, deblová dvojice Budilová-Buřičová jasně potvrdila nadvládu a smetla soupeřky Šmejkalovou s Fialovou 6:1 a 6:2, krásný souboj sehráli také pačtí Matouš s Jebavým, na které nestačil tandem Harrer Jan-Pacinda (7:5, 5:7 a 7:6). Sedmý bod přidalo duo Krause-Šmidrkal, když hostující Nosek kvůli zranění čtyřhru neodehrál.
Celkem tedy krásné vítězství 7:2 a Áčko je již ve vedoucí smečce divizní tabulky.