Áčko vykročilo do sezóny správnou nohou

Po dlouhém čekání začala také východočeská divize. Novopacké Áčko, oslabené o Jiřího Bartoše, za kterého zaskočil Honza Šmidrkal, se vydalo na obtížný zápas do nedalekých Hořic.

Utkání hrané na třech kurtech tak rozehráli packá jednička Lukáš Jebavý proti Marku Dopitovi. Lukáš typicky bojovným výkonem ukázal, že je jeden z mála v kraji, který dokáže Dopitu porazit, a slavil tak vítězství v poměru 7:5 a 6:4. Pro domácího hráče to byla porážka o to hůře překousnutelná kvůli tomu, že Lukáše ještě nikdy porazit nedokázal. Na kurtu číslo dva se odehrála dramatická bitva Patrika Matouše proti Lukáši Melichárkovi, packý borec překonal v půli zápasu krizi, která přišla i ve třetím setu, když Patrik prohrával již 3:5, ale bojovným duchem dokázal vybojovat kýženou výhru (6:2, 4:6, 7:5). Na zadním kurtu se předvedla Veronika Buřičová, když takřka bezchybným výkonem jasně přehrála Magdalénu Kozlíkovou. To již nastoupil na kurt Honza Šmidrkal, na straně domácích se proti němu postavil Jan Fejfar. Utkání bylo vyrovnané do stavu 4:5 v prvním setu, pak ale domácí hráč zabral a Honzovi již nepovolil ani game. Za zmínku jistě stojí i příhoda, když Honza za stavu 4:6, 0:5 a 15:40 podal první podání spodem, a po Honzově vyhraném balónu se soupeř velmi nesportovně osočil na Honzův servis, který, ač nepříjemný, je jinak naprosto regulérní. Jak vidno, někteří hráči se nad tenisem povznést opravdu nedokážou. Celkem tedy 4:6 a 0:6. Na kurtu číslo 3 se předvedla největší posila packých posledních let Tereza Budilová, která i po roce a půl tenisové pauzy dokázala hned napoprvé domácí Peterovou porazit (výsledek 6:1 a 6:3 je více než výmluvný). Poslední singlové utkání dne rozehráli Jakub Krause a Vladimír Jahelka. Kuba po prohraném prvním setu zařadil vyšší rychlostní stupeň a rychle srovnal na 1:1 na sety. Ve třetím setu ještě Kuba za stavu 5:1 nedokázal využít 4 mečboly, ale po velkých nervech přiklepl hostům výsledkem 3:6, 6:1 a 6:3 definitivní pátý bod. Čtyřhry tedy již už nic změnit nemohly, důležitý pro skóre 6. bod přidala naše děvčata, která ve třech setech udolala ta hořická. Z pánských deblů již bod nekápl, dvojka Jebavý-Matouš nestačila na Dopitu s Melichárkem a třetí bod pro domácí zajistil tandem Fejfar-Jahelka vítězstvím nad packými Krausem a Šmidrkalem
Celkem tedy 6:3 a Pačáci mohou nadále snít o přímé bitvě o postup do ligy proti Moravské Třebové.