Dvě výhry Terezy Janatové

Turnaj žen kategorie B, který druhým rokem po sobě pořádal novopacký klub, přinesl dva vavříny hráčce domácího oddílu reprezentující LTK Liberec Tereze Janatové. Tereza na své pouti turnajem porazila domácí Jennifer Nechanickou 6:1 a 6:1 a ve čtvrtfinále ji po první vyhrané sadě 6:1 vzdala Marta Kowalská (TK Tanvald) pro bolest v kotníku. Nedělní semifinále přineslo netenisové počasí plné silného větru a chladu a trápení Terezy, která v nervózním utkání po první prohrané sadě proti Ivoně Brožové (SK Aritma Praha) nesložila zbraně a v dalších dvou setech již dění na dvorci ovládla. Finále pak bylo proti Zofii Stanisz (Severočeská tenisová) výsledkově jasnou záležitostí. Stanisz, která v prvním kole vyřadila první nasazenou Petru Hynkovou (LTC Pardubice) po výsledku 6:3 a 6:4, si následně poradila s Markétou Zeminovou (TJ Lázně Bělohrad) a dcerou bývalého ligového hokejisty Sparty Patrika Martince Nicole (SK Hamr), která tak obsadila v turnaji třetí místo. Čtyřhra byla jasnou záležitostí nejvýše nasazené dvojice Hynková/Janatová, která v semifinále zdolala Kláru Formanovou (TK Olymp – Orel Praha) a Janu Smotlachovou (TO SK Mělník) a ve finále druhé nasazené Brožovou s Martincovou. Třetí místo získaly i druhé poražené semifinalistky Veronika Baďurová (TSM Sokol Vysočany) a Markéta Zeminová. Výsledky – dvouhra semifinále: Stanisz – Martincová 6:4 a 6:2, Janatová – Brožová 5:7, 6:2 a 6:2; finále Janatová – Stanisz 6:1 a 6:1. Čtyřhra semifinále: Hynková/Janatová – Formanová/Smotlachová 6:4 a 6:2, Brožová/Martincová – Baďurová/Zeminová 6:4 a 6:3; finále Hynková/Janatová – Brožová/Martincová 6:3 a 6:1.
Příspěvek byl publikován v rubrice Různé, Turnaje a jeho autorem je Jan Blažek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.