Janatová a Matouš oblastními přeborníky

Mimořádných úspěchů dosáhli reprezentanti klubu Tenis Nová Paka na oblastních přeborech jednotlivců v kategorii dorostu, které se konaly ve dnech 21.-23. května v areálu Tenis-centra Hradec Králové (dívky) a TOSK Žamberk (chlapci). Tereza Janatová získala dva tituly přebornice Východočeské oblasti, když ve dvouhře postupně porazila domácí Kateřinu Lipavskou, svou deblovou spoluhráčku Andreu Havlínovou (rovněž TK Tenis-centrum HK), nejvýše nasazenou Gabrielu Tilkeridisovou (TK Pernštýn Pardubice 1897) a ve finále překvapení turnaje – nenasazenou domácí hráčku Natálii Novotnou.

 Tereza JanatováTereza prokázala pevné nervy, když od čtvrtfinále absolvovala vítězně postupně tři třísetové bitvy a rozhodující sadu finále ukončila až zkrácená hra. Rovněž soutěž čtyřher rozhodl třetí set a supertiebreak, ve kterém udolaly Janatová s Havlínovou domácí pár Lucie Komorová – Novotná těsným výsledkem 12-10.

Patrik Matouš prokázal odhodlání vzepřít se osudu, když od druhého kola bojoval s poraněným kotníkem. To mu však nezabránilo k postupu do finále, když postupně vyřadil Martina Bachuru (TK Pernštýn Pardubice 1897), Jana Ducháče (TK Tenis-centrum HK), Jiřího Mansfelda z TK Holice a v semifinále domácího Michala Borůvku. Finále rozhodl dramatický první set, když Patrik neproměnil vedení 5-4, a vítězem se tak stal Daniel Knoflíček z TO TJ Tesla Pardubice, který letos rovněž hájí barvy novopackého klubu Tenis. Oba jmenovaní finalisté dvouhry s  přehledem ovládli soutěž čtyřher, když v celé soutěži neztratili ani set a ve finále proti dvojici Mansfeld – Tomáš Blažek (LTC Pardubice) dokonce povolili soupeři pouhé tři hry.

Kromě tří titulů oblastních přeborníků VČ oblasti si Tereza Janatová a Patrik Matouš zajistili postup na Mistrovství České republiky – již 83. ročník tradiční Pardubické juniorky, která se koná v termínu 7. – 12. srpna 2011 na dvorcích LTC Pardubice.  

Příspěvek byl publikován v rubrice Turnaje a jeho autorem je Jan Blažek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.