Další úspěchy novopackých tenistů

O minulém víkendu proběhly oblastní přebory Východočeské oblasti tenistů ve věkové kategorii dospělých. Klání žen se uskutečnilo v Novém Bydžově za účasti 16 tenistek. Ve dvouhře potvrdila pozici nejvýše nasazené Petra Hynková z LTC Pardubice, která ve finále porazila věkem ještě dorostenku Terezu Janatovou z Tenis Nová Paka. Třetí místa získaly Tereza Linhartová z TOSK Žamberk a Michaela Kucharová z LTC Pardubice.

Obě finalistky dvouhry Hynková s Janatovou společně ovládly soutěž párů, když v dramatickém finále odvracely ve druhé sadě mečbol soupeřek Andrey Havlínové s Natálií Novotnou (obě TK Tenis-centrum Hradec Králové) a o vítězkách rozhodl až závěrečný supertiebreak. Tereze Janatové přineslo toto vítězství již třetí titul oblastní přebornice VČ oblasti v letošním roce. Turnaj mužů se konal v Trutnově za účasti 28 sportovců. Ve finále dvouhry se poměřili dva nejvýše nasazení a po jednoznačném průběhu zvítězil Ondřej Tomíška z TK Pernštýn 1897 Pardubice nad Alanem Brusenbauchem z TK Česká Třebová. Třetí místa získali Martin Bezdíček z LTC Vysoké Mýto a Petr Makrlík z TCV Pardubice. Finále soutěže čtyřher přineslo dramatické vyvrcholení a šťastnou výhru nejvýše nasazeného páru Brusenbauch – Makrlík nad reprezentanty Tenisu Nová Paka Jiřím Bartošem a Patrikem Matoušem 10-8 ve zkrácené hře třetí sady. Třetí místa získali David Brož (TK Tenis-centrum Hradec Králové) – Lukáš Jebavý (Tenis Nová Paka) a Ladislav Zelený (TK Pernštýn 1897 Pardubice) – Petr Beneš (LTC Pardubice).

Příspěvek byl publikován v rubrice Turnaje a jeho autorem je Jan Blažek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.