Zemřel Josef Pyciak

Josef Pyciak 

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás dne 19. března 2015 navždy opustil dlouholetý člen klubu pan Josef Pyciak.

Do výboru oddílu byl „Peči“ poprvé zvolen v roce 1970, kdy začal zastávat funkci hospodáře, od roku 1973 byl správcem inventáře. V roce 1977 se stal trenérem IV. třídy a  začal se věnovat výchově mládeže. 4. února 1978 byl zvolen předsedou oddílu a funkci vykonával po dvě volební období, do jara 1983. Během této doby se novopackým tenistům splnil dlouholetý sen o výstavbě budovy šaten a klubovny, na čemž měl „Peči“ rozhodující zásluhu.

V sedmdesátých letech nastupoval za obě družstva dospělých, později se účastnil lítých bojů mezi rekreačními hráči. Nezapomenutelné jsou rovněž památné fotbalové bitvy, které se konaly v rámci zimní přípravy v novopacké Sokolovně.

V posledních letech „Pečimu“ zdraví nedovolovalo aktivní účast na tenisových dvorcích. 2. března 2013 bylo Josefu Pyciakovi uděleno čestné členství za jeho zásluhy o klub Tenis Nová Paka. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Různé a jeho autorem je Jan Blažek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.